HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKKÂRİ'DE “I.ULUSAL HAKKARİ FİLM FESTİVALİ” DÜZENLENDİ

KISA FİLM YARIŞMASI

   15 Ağustos-02 Kasım 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüzce düzenlenen "I.Ulusal Hakkari Film Festivali" kapsamında kısa metraj film yarışması düzenlenmiştir. Türkiye geneli düzenlenen kısa film yarışmasına 300'ü aşkın başvuru yapılmış, Gümüşhane Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Dr.Sertaç Timur Demir, TRT-1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, TRT KURDİ Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, Senarist Eren Şentürk, Yapımcı Yönetmen Murat Çeri ve Oyuncu Edip Zeydan'ın ana jüri olarak yer aldığı yarışma sonucunda yönetmenliğini Şeyhmus Sarıce'nin yaptığı Elma Filmi birincilik ödülünü alırken, ikinciliği  Av Dönüşü - Recep Çavdar, üçüncülüğü Hikayeci - Anıl Güldoğan, jüri üyeleğini ise Dikenli Tel - Serdal Altun aldı.


FİLM GALASI VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ:

   21 Eylül 2018 tarihinde vizyona giren “Göç Yolu Elveda Balkanlar” filminin Galası 25 Eylül 2018 Salı günü Hakkari'de gerçekleştirilmiştir. Vatandaşların katılımı ile Hakkari Bulvar Caddesinden Şehit Mehmet Ceyhan Caddesine kadar Film sanatçı kadrosu ile beraber Kortej yürüyüşü gerçekleştirilmiştir.


ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMLERİ:

   Müdürlüğümüz tarafından “1.Hakkari Ulusal Film Festivali” kapsamında 17 Ağustos 2018 tarihinden itibaren beş hafta boyunca vizyondaki 10 film ücretsiz olarak Atatürk Kültür Merkezimizde yer alan sinema salonumuzda vatandaşlarımızın izlemesi için gösterimi yapıldı.