HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKKARİ VAN.9 TURİZM VE SEYAHAT FUARINDA TANITILDI

      Van 9.Turizm ve Seyahat Fuarı ile 2. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırması Kongresi', son erdi. Fuara Türkiye, İran, Ermenistan ve Gürcistan'dan 263 firma katılırken, kongrede ise 6 ülkeden toplam 127 sunum yapılması hedeflendi. Üç gün boyunca farklı salonlarda gerçekleşen olan sunumlarda, 64 üniversiteden gelen akademisyenler sunum yaptı.
     27 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen Fuar Açılışına, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, İran Urmiye Turizm ve Kültür Müdürü Mehdı Samadlu,
,İl Müdürümüz İdris Ağacanoğlu kaymakamlar, belediye başkan vekilleri, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, kurum amirleri ile STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuara, Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü açtığı Hakkari stantı ise bu sene de vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Hakkari tanıtımının gerçekleştirildiği video sunum, yöresel ikramlar ve tanıtım materyalleri ile İlimizin doğal,tarihi,turistik ve kültürel değerleri fuar katılımcılarına tanıtıldı.