HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

EMİTT 2018 fuarından Hakkari’ye en iyi stand ödülü

     Dünyanın 5. Türkiye’nin ise uluslararası en büyük turizm buluşması olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün açtığı Hakkari Valiliği standı fuarın En iyi standı seçildi.

    Hakkari Belediyesi Reng-i Hakkâri Halkoyunları gösterisi, Hakkâri Kilimi sergisi, Hakkari mutfağından geleneksel yemeklerin ikramı, Hakkari Kahvaltısı, Turizme dayalı doğa sporlarının tanıtımı ile Hakkari standı üç günde yaklaşık on bin kişiyi ağırladı.

    Ödülü EMİTT yetkilisi Ezgi Yalçın’dan teslim alan İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, bu sonuç uzun süren bir gayretin ürünüdür dedi.

    Ağacanoğlu,” Valimiz sayın Cüneyit Orhan Toprak’ın İlimizin tanıtımına verdiği önem neticesinde 2017 yılında “ En iyi çıkış yapan İl” ödülünü aldık ve bu yıl da EMİTT 2018 “En İyi Stand Dekoru” ödülünü alarak fuarın en iyisi olduk.

    Hakkarimizin tarihini,folklorunu,mutfağını,doğal güzelliklerini,kültürünü,turizmini ve misafirperverliğini Türkiye’nin en büyük uluslararası fuarına taşımaktan ve tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.