HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çavuşoğlu: Hakkari standını ziyaret etti

      Hakkari Valiliğinin de stand açtığı DÜNYA Sağlık Spor Kongre ve Fuarı HESTOUREX fuarı Antalya Expo Center'da düzenleniyor.

      Hakkari artık uluslararası fuarlarda boy göstermeye başlayarak, özellikle kış ve doğa turizminde dünyanın ilgisini Hakkari'ye çekmeye çalışıyor.

     Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen HESTOUREX, 150 ülkeden 4 bin kişilik satın alma heyetinin katılımıyla bu gün kapılarını tüm dünyaya açıyor.

Hakkari Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün stand açtığı fuarda Hakkari kış turizmi ve doğa sporları uluslararası heyetlere tanıtılmaya devam ediyor.

     Fuarın ilk gününde Hakkari standını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ,Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve beraberindekiler ziyaret etti.

     Dışişleri Bakanı Çavuşoğluna Hakkari Balı ve kilimi hediye edildi. Bakan Çavuşoğlu Hakkari standına başarılar dileyerek standtan ayrıldı.

    Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu "Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen Hestourex fuarına Sn.Valimizin önemli destekleri ile katılıyoruz. Emitt fuarından sonra katıldığımız bu fuar Hakkari'nin turizmde kendisini ifade etmesine önemli olanak sağlıyor.

   Fuarda İlimizin tanıtımını sağlayacak Arapça,İngilizce,Farsça ve Almanca broşürler dağıtıyoruz. Fuar için ayrıca 150 ülkeden gelen heyetlerle iki gün boyunca randevu sistemiyle bire bir görüşmeler gerçekleştireceğiz.

   Hakkari'nin kış turizmi ve turizme dayalı doğa sporları hakkında çeşitli dillerde bilgiler vereceğiz. Fuarda spor turizmi ile ilgili uluslarası kuruluşlarla geleceğe dönük işbirliği ve ortaklıklar kurmayı düşünüyoruz. İnşallah bunu meyvesini önümüzdeki yıllarda almaya başlayacağız " şeklinde konuştu.
    Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı(DAKA) nın da destek verdiği Hakkari standı 6-9 Nisan tarihleri arasında Antalya Expo Centerde yurtdışından ziyaretçilerini kabul edecek.