HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKKÂRİ İLİMİZ SİNEMAYA KAVUŞTU

Valiliğimizin destekleriyle Müdürlüğümüz tarafından açılan sinema salonu düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Hakkâri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan sinema salonunun açılışına Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, eşleri Sayın Dr. Funda TOPRAK Hanımefendi,  Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris AĞACANOĞLU, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Hakkâri halkının bugünden itibaren sinemaya kavuştuğunu ifade ederek, "Yılmaz ERDOĞAN gibi Türkiye ve dünya çapında sanatçılar ve tiyatrocular yetiştiren bir ilde uzun süredir sinemanın olmaması gerçekten bizleri üzüyordu. Geldiğimiz günden beridir bunun arayışındaydık. Elimizdeki imkânları değerlendirerek mevcut salonumuzu bu işi profesyonel olarak yapan arkadaşlarla yaptığımız görüşmeden sonra açmaya karar verdik. Her şeyi bir hafta içerisinde gerçekleştirdik. Daha önce de DAP ile yaptığımız bir proje neticesinde sinema makinemizi temin etmiştik. Dünyada şuanda kullanılan en son teknoloji sinema makinemiz mevcut. Salon imkânıyla da birleştirerek bu imkânı profesyonel bir ekibin eline verip çok şükür bugün Hakkâri’mizi, Hakkâri halkımızı sinema solunu ile buluşturuyoruz. İnşallah Hakkâri’nin sosyal hayatına çok önemli katkılar sağlayacağı düşündüğümüz sinema salonumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Ardından Valimiz Sayın TOPRAK beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte açılışını yaptığı sinema salonunda Şahan GÖKBAKAR’ın  "Recep İvedik 5" filmini izledi.

Hizmete açılan sinemada günde 5 seans olmak üzere haftanın 7 günü Türkiye ve dünyada vizyona yeni giren filmler Hakkâri’de de gösterime sunulacak