HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKKÂRİ EMITT TURİZM FUARINDA TANITILIYOR

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) İstanbul’da 21. kez kapılarını ziyarete açtı. 

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek fuarın açılışı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI tarafından yapılırken, fuara Hakkâri İlimizi temsilen Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK,  İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris AĞACANOĞLU,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet TAŞ, Hakkârili Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın AYDIN, işadamları ve otel işletmecileri katıldı.

Türkiye’nin de dâhil olduğu 80 ülkenin tatil destinasyonlarının tanıtılacağı ve 5.000 firmadan oluşan turizm sektör profesyonellerinin bir araya geldiği fuarda, Hakkâri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da stant kuruldu.

Dünyanın beşinci büyük uluslararası turizm fuarı olarak nitelendirilen EMITT fuarında yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen da Müdürlüğümüz tarafından açılan Hakkâri standımızda, yöremize ait tanıtım filmi, broşürler, kitapçıklar ile dünyaca ünlü kilim ve balımız tanıtılıyor. Standımız ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yollarının kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin (TYD) iş ortaklığında düzenlenen fuarı 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.