HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZARLAR MUSTAFA TATÇI,SADIK YALSIZUÇANLAR VE MÜZİSYEN SEDAT ANAR SÖYLEŞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

 

YAZARLAR MUSTAFA TATÇI,SADIK YALSIZUÇANLAR VE MÜZİSYEN SEDAT ANAR SÖYLEŞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

52.Kütüphane Haftası kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde Yazarlar Mustafa TATÇI, Sadık YALSIZUÇANLAR ve Müzisyen Sedat ANAR’ın katılımı ile söyleşi programı düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, Vali Yardımcıları Hasan ONGU, Mehmet Emin TAŞÇI ve Bekir ABACI ile kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris AĞACANOĞLU, “günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Daha sonra İstanbul’dan gelen yazar Mustafa TATÇI ile Ankara’dan gelen yazar Sadık YALSIZUÇANLAR ve müzisyen Sedat ANAR tarafından''Yunus Emre &Yaman Dede'' konulu bir konferans verildi. Konferansta müzisyen Sedat ANAR da okuduğu ilahilerle katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Konferansın ardından yıl içerisinde en çok kitap okuyan vatandaş ve öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT ile yazar Sadık YALSIZUÇANLAR ve Mustafa TATÇI tarafından verildi.

Daha sonra Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, 52. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında ilimize gelerek verdikleri konferanstan dolayı yazar Sadık YALSIZUÇANLAR ve Mustafa TATÇI ile müzisyen Sedat ANAR’a çiçek takdim ederek''Hakkâri Valiliği'' logolu plâket hediye etti.

Yazar YALSIZUÇANLAR ve TATÇI ise, Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT'a yazdıkları kitaplardan takdim ettiler. 

Program, yazarların imzalı kitaplarının öğrencilere dağıtılması ve yapılan ikramla sona erdi.