HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Hakkâri'de İstiklâl Marşı'nın Kabulü’nün 95. yıldönümü ve vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Bekir ABACI, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Murat ÖZDEMİR, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yalçın BAYSAL, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem ŞAHİN kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Emin ÖZATAK, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

İstiklâl Marşı'nın yazarı Mehmet Akif ERSOY'un hayatının anlatıldığı sunumun ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından türküler seslendirilerek şiirler okundu.

Öğrenci ve öğretmenlerin İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan tiyatro gösterisinin ardından İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen "İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma" ve "Mehmet Akif ERSOY’un Hayatı" konulukompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, İstiklal Marşı’nı ve yazdıkları kompozisyonları okudular.

Daha sonra Vali Yardımcısı Bekir ABACI, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN tarafından anma günü dolayısıyla düzenlenen "İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma" ve "Mehmet Akif ERSOY’un Hayatı" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Program, Vali Yardımcısı Bekir ABACI’nın etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.

http://www.hakkari.gov.tr/istiklal-marsinin-kabulu-ve-mehmet-akif-ersoyu-anma-gunu-programi-duzenlendi