HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı AKM’de Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Hakkâri’de de coşkuyla kutlandı.

Şehit Selahattin İlköğretim Okulu ve 23 Nisan İlköğretim Okulu tarafından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen kutlamalara, Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, eşleri Ayşegül CANBOLAT Hanımefendi, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Albay Abdulaziz Tufan İLTAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Vali Yardımcıları Cüneyt EPCİM, Hasan ONGU ve Bekir ABACI, İl Emniyet Müdürü Resul HOLOĞLU, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yalçın BAYSAL, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Şehit Selahattin İlköğretim Okulu Müdürü Şükrü ECER, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunarak çeşitli gösterilerin yapıldığı program, çocuk korosunun seslendirdiği türkülerle sona erdi.

Daha sonra Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik" projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde öğrencilere bisiklet dağıtımı yapıldı.

Bisiklet dağıtımı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik" projesi  kapsamında bugün itibariyle Hakkâri’de de 733 bisiklet dağıtacaklarını söyledi. Türkiye genelinde 2016 yılı içerisinde gençlere toplam 275.000 bisiklet dağıtılacağını ifade eden Valimiz Sayın CANBOLAT, "Maksat gençlerimizin sağlıklı, sıhhatli, enerjik olmalarını sağlamak, onların fiziksel aktiviteye katılmalarını sağlamak ve teşvik etmektir. Bugünde burada 25 çocuğumuza bisikletini sembolik olarak teslim edeceğiz. Geriye kalan bisikletler ise Gazi İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek törenle öğrencilere dağıtılacak. Biz ilimizdeki gençlerimize ve çocuklarımıza bu projenin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Çocuklarımıza bisikletleri hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Daha sonra Valimiz Sayın CANBOLAT beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere bisikletlerini teslim ederek dikkatli kullanmalarını istedi.