HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Fahri SARRAFOĞLU Hakkari’de

 

Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Sarrafoğlu Hakkari’de

Hakkari Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından , SODES kapsamında desteklenen “Hedefime Ulaşıyorum” isimli proje kapsamında, Fahri SARRAFOĞLU tarafından Öğretmenler, kamu kurum personeli ve öğrencilere yönelik kişisel gelişim semineri Hakkâri Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İlköğretim öğrencileri, lise ve öğretmenlere dönük seminerlerde toplam 1000’nin üzerinde katılımcıya seminer verildi.

Seminerimize, Hakkari  Vali Yardımcısı Bekir ABACI, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İdris AĞACANOĞLU,İl Milli eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, İl Müftüsü M.Faysal GEYLANİ, Kamu Kurum şube müdürleri, Okul müdürleri, STK temsilcileri katılım sağladı.

Sarrafoğlu , İmam-Hatip Öğrencileri ile Buluştu

Kişisel Gelişim Uzmanı Fahri SARRAFOĞLU Hakkâri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de bu sene üniversite imtihanına girecek olan öğrencilere de bir sunum yaptı.

HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Üç ayrı oturumda düzenlenen seminerde Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Fahri Sarrafoğlu, yaptığı sunumda, özellikle hedefsizlik üzerinde durarak, gençlere hedeflerini belirlemelerini söyledi. Hareketli ve renkli bir ortamda geçen seminerde Sarrafoğlu şunları söyledi : “ Nereye gideceğini bilen bir gemi hedefine mutlak ulaşır. Ama pusulası bozuk, nereye gideceğini de bilmeyen bir gemi değil okyanusa çıkmak, denizde dalgalar arasında kaybolur gider.  Başarıya götüren yolda, ne istediğini bilmek çok önemlidir. Önünüze çıkan engellerin daha ilk aşamasında ümitsizliğe düşülürse hedefe ulaşmak mümkün değildir. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethedene kadar önüne bir sürü engel çıkmasına rağmen vazgeçmedi, pes etmedi. Zaten Allah c.c da insanlara ümitsizliğe düşmemelerini ve tasalanmadan yoluna devam etmelerini çünkü Allah’ın inanan insanlarla birlikte olduğunu söylemektedir.”