HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANAMA GÜNÜ KUTLANDI

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 101. YILI VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

      Hakkâri’de Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

        Valilik önünde düzenlenen resmi tören ve Atatürk Anıtına çelenk sunulmasından sonra törene Atatürk Kültür Merkezinde devam edildi.

        Hakkâri Fen Lisesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

        İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevda ASLAN’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Yüzbaşı Osman Fatih YILDIZHAN Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı ile ilgili sunum yaptı.

        Öğretmen ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunarak türkülerin seslendirilmesiyle son bulan programa, Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Vekili Albay Abdulaziz Tufan İLTAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Hakkâri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdoğan BADA, Vali Yardımcıları Hasan ONGU, Mehmet Emin TAŞÇI, Bekir ABACI ile İl Emniyet Müdürü Resul HOLOĞLU, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yalçın BAYSAL, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.