HAKKARİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

52.KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

52.KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

28 Mart -01 Nisan 2016 tarihleri arasında tüm ülkemizde olduğu gibi, 52. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle Hakkâri’de de kutlandı.

52.Kütüphane Haftası kapsamında Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT’ın teşrifleri ile Hakkâri Atatürk Kültür Merkezinde Yazarlar Mustafa TATÇI, Sadık YALSIZUÇANLAR ve Müzisyen Sedat ANAR’ın katılımı ile söyleşi programı düzenlendi. Söyleşi programının yanı sıra hafta boyunca şu etkinlikler gerçekleştirildi.

Çocuk Kütüphanesi Etkinlikleri

52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesi bünyesinde kurulan çocuk kütüphanesi Hakkâri’de bulunan farklı Anaokulu öğrencileri tarafından 5 gün süre ile ziyaret edildi. Kütüphaneyi gezen öğrenciler çeşitli kitaplardan oluşan çocuk kütüphanesinde kitaplarla baş başa bir gün geçirdi.

Çocuklar ile kütüphane etkinliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hakkâri TOBB İlköğretim Okulu ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesi işbirliği ile 52.Kütüphaneler Haftası dolaysıyla kütüphane etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında çocuklar tarafından kitap ve kütüphane konulu şiirler ve öğrencilerin hazırladığı kompozisyon çalışmaları okundu, skeçler oynandı.

Etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris AĞACANOĞLU, İl Halk Kütüphanesi yöneticileri, Okul Müdürü Salih TURGUT, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Kitap Bağışı

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı TOBB İlköğretim Okulu ve Hakkâri Merkez Çanaklı Köyü İlköğretim okuluna kitap bağışı yapıldı, kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Kütüphane buluşması

Kütüphaneden yararlanan öğrenci velileri ve ödül alan öğrenciler ile bir araya gelindi.